Realizacja indywidualnego projektu akustycznego na potrzeby siłowni.

Realizacja indywidualnego projektu akustycznego na potrzeby siłowni.

Czasem nie myślimy od samego początku o tym, jak hałas może wpłynąć na funkcjonowanie naszego biznesu. Tym razem trafił nam się projekt siłowni, gdzie zazwyczaj jest dosyć głośno. Z biegiem czasu zaczynasz się zastanawiać jak wyciszyć swoją siłownię od dźwięków, które będą się wydobywać bezpośrednio z sali czy innych sąsiadujących pomieszczeń. Hałasy i drgania spowodowane spadającymi na podłogę ciężarami mogą niezwykle szybko stać się bardzo uciążliwe, co może mieć wpływ na spadek ilości odwiedzających nas bywalców.

Uciążliwe drgania!

Drgania często przenoszą się po całej konstrukcji budynku, dlatego jest to ciężki do wytłumienia rodzaj dźwięku. Nie wystarczy rozłożenie dywanu czy założenie gumowych ochraniaczy na ciężary. Warto więc zainwestować w profesjonalne metody wygłuszania pomieszczeń i pozbycie się niechcianych dźwięków i drgań.

Jak pozbyć się niechcianych drgań?

Jednym z niezawodnych sposobów na skuteczne wyciszenie pomieszczeń jest zamontowanie podwieszanych paneli sufitowych. Pozwalają nam one odciąć się od niechcianych hałasów, niwelując dźwięki powietrzne i obniżają dźwięki uderzeniowe. Dzieje się tak za sprawą konstrukcji panelu podwieszanego, który tworzy odseparowaną powierzchnię od konstrukcji budynku i całkowicie pozbywa się drgań przenoszonych do tej pory tą drogą. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie profesjonalnych materiałów akustycznych, a pominięcie lub podmienienie na tańsze zamienniki niektórych z nich, wróży tylko gorsze efekty i brak skuteczności.

Projekt wygłuszenia siłowni przez Sound of Silence

Z założenia nasz projekt od początku miał być efektowny i jednocześnie komfortowy dla wszystkich użytkowników siłowni. Adaptacja akustyczna objęła głównie korytarz. Projekt siłowni powstał we współpracy Sound of silence z Siłownią Mailo w Bydgoszczy. W całości został zrealizowany przez Sound of Silence, uwzględniając pomiary akustyczne, projekt i realizację z montażem. Całość została zaprojektowana tak, aby skutecznie wygłuszyć przestrzeń i nadać pomieszczeniu niepowtarzalny charakter.

Realizacja akustyczna Sound of Silence panel podwieszany nietoperz

Realizacja projektu akustycznego Sound of Silence panel wiszący

Cały wystrój siłowni od początku zastaliśmy w klimatach bardzo znanego bohatera. Jego znakiem rozpoznawczym jest kształt nietoperza i taki też wykonaliśmy efektowny panel sufitowy. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.

Realizacja projektu akustycznego Sound of Silence panel podwieszany

Jak wiadomo, w siłowni stykamy się z wieloma pogłosami, rozproszeniem muzyki czy częstymi odgłosami użytkowanych sprzętów. Taki stan rzeczy wymusił zadbanie o możliwie najlepsze warunki akustyczne. Zastosowanie odpowiednich elementów wygłuszających pozwoliło nam na pozbycie się niechcianych pogłosów i izolację dźwięków w pomieszczeniu z nieustraszonym nietoperzem.

Musimy przyznać, że po zamontowaniu tak wyjątkowego panelu sufitowego poczuliśmy ogromną różnicę. Mamy poczucie, że stworzyliśmy idealne warunki akustyczne dla tego pomieszczenia, a dzięki tak oryginalnej formie główny hall stał się wizytówką siłowni. Już od wejścia klienci czują się tu miło i przytulnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl