Rośliny i ich wpływ na akustykę pomieszczenia.

Rośliny i ich wpływ na akustykę pomieszczenia.

„Odkryliśmy, że największą wartość mają rośliny… którym ludzie poświęcają swoją uwagę”

Rośliny to jeden niezbędny element naszego świata, naszej planety, naszego życia. Są piękne, wytwarzają niezbędny nam tlen, który pozwala nam na przeżycie, karmimy się roślinami. Rośliny to niezwykle różnorodne, niesamowicie skomplikowane, niezbędne stworzenie.

Tym bardziej cieszy nas fakt, iż moda na żywą zieleń w domach powraca. Pamiętamy z lat osiemdziesiątych, iście zielone dżungle na salonach. Wszędzie panująca zieleń, paprocie, palmy, kaktusy, storczyki, skrzydłokwiaty i wiele innych. Dekorowały nasze domy ale również oczyszczały powietrze.

Kwiaty, rośliny domowe poza funkcją dekoracyjną, oczyszczają powietrze i świetnie działają na akustykę pomieszczenia. Są niezwykle skutecznym absorberem. Wybierz rośliny, które Ci się podobają, są bezpieczne dla Twojego otoczenia (pamiętaj niektóre bywają niebezpieczne dla dzieci), zakup dedykowaną ziemię do kwiatów, wybierz donice według gustu biorąc pod uwagę wielkość i rozmiary kwiatów. Mniej na uwadze, że pewne rodzaje roślin preferują luźne zasadzenia a pewne w przeciwieństwie, wolą gnieść się w bardzo ciasnych donicach. Rozstawione rośliny w salonie, sypialni, pokoju dziecka, zniweluje pogłos, echo, będą absorbowały dźwięki, poprawią akustykę każdego pomieszczenia gdzie się pojawią. Teraz wystarczy pamiętać o regularnym nawadnianiu i wzmacnianiu odpowiednimi odżywkami. Gotowe, możesz cieszyć się świeżym powietrzem w cichym, przyjemnym akustycznie domu.

Jeśli jednak nie jesteś fanem dbania o rośliny żywe, dużo pracujesz, nie masz czasu bądź głowy do regularnego dbania o kwiaty, zastosuj martwą naturę – mech chrobotek. Zapewni on przyjemną namiastkę natury, przyjemny design a co najważniejsze posiada również nieocenione właściwości przy pracy nad poprawą akustyki w różnego rodzaju pomieszczeniach.  Mech chrobotek ma wiele odsłon i odmian, luźno pakowany do własnych projektów DIY bądź gotowe panele wykonane na bazie mchu chrobotka.

Wybierz najbardziej odpowiednią wersję zieleni dla siebie, nie będziesz żałował, odświeży twój dom, nada nowy wygląd.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl