Zastosowanie budek akustycznych w open space.

Zastosowanie budek akustycznych w open space.

Czym są budki akustyczne i jakie mają zastosowanie w biurach?

Nowoczesne biura to często przestrzenie typu open space, gdzie w jednym miejscu przebywa wielu pracowników. Z jednej strony jest to ekonomiczne i atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, z drugiej przysparza pewnych problemów. Największym jest brak prywatności i ciągły hałas, co może negatywnie odbijać się na pracownikach. Stres, spadek produktywności, mniejsza motywacja do pracy to tylko kilka z wielu konsekwencji nadmiernego hałasu w przestrzeni biurowej. Można jednak sobie z tym radzić, np. montując budki akustyczne.

 

Jakie korzyści przynoszą budynki akustyczne?

Czasami pracownik musi wykonać zadania, które wymagają szczególnej koncentracji. Czasami po prostu chce w spokoju przeprowadzić rozmowę telefoniczną lub ważne spotkanie służbowe. Budka akustyczna zaspokaja te potrzeby, ponieważ izoluje od hałasu i zapewnia prywatność. Jest to dźwiękoszczelna kabina, dlatego w jej wnętrzu panują optymalne warunki akustyczne. Zastosowanie odpowiednich materiałów ogranicza pogłos i zapewnia zrozumiałość mowy.

Dzięki budce pracownicy mają ciche i prywatne miejsce, sprzyjające skupieniu i rozmowie. W zależności od modelu, znajduje się tam wszystko, co jest potrzebne do pracy: dostęp do prądu i internetu, oświetlenie, fotel lub siedzisko. Ponadto budka jest atrakcyjna wizualnie, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Budki umożliwiają również zyskanie sporo przestrzeni w firmie. Nie ma konieczności planowania osobnych pomieszczeń biurowych i sal konferencyjnych, w których rzadko kiedy się przebywa. Wystarczy blisko stanowisk pracy zamontować budki, z których korzysta się w zależności od potrzeb.

Jednoosobowa budka telefoniczna MuteDesign Space M

Jednoosobowa budka telefoniczna MuteDesign Space M

 

Jak wybrać budkę do firmy?

Podstawową funkcją budki akustycznej jest zapewnienie prywatności i ochrona przed nadmiernym hałasem, dlatego jej wybór powinien być poprzedzony analizą. Koniecznością jest stosowanie się do norm i zaleceń akustycznych dla przestrzeni biurowych. Bardzo ważna jest specyfika danej firmy i indywidualne potrzeby pracowników. Planując montaż budek, warto wziąć pod uwagę nie tylko możliwość odseparowania się od innych, ale także styl pracy w konkretnym dziale.

Kabiny dźwiękoszczelne występują w różnych stylach i rozmiarach. Jeżeli pracownicy na ogół potrzebują cichego miejsca do przeprowadzania rozmów telefonicznych, warto zdecydować się na niewielką budkę indywidualną, w której można spędzić kilka, czy kilkanaście minut.

W sytuacji, gdy potrzebna jest wydzielona przestrzeń do odbywania spotkań, wówczas budka akustyczna powinna być większa, ze stołem, krzesłami, a może nawet meblami. Tego typu budki można wykorzystać również do pracy zespołowej i konferencji.

 

Pamiętajmy, że budka powinna nie tylko zapewniać dobre warunki akustyczne, ale również odpowiedni komfort psychiczny. Powinna być możliwie maksymalnie przestronna, wygodna i umożliwiać przenikanie naturalnego światła z zewnątrz. Pracownik nie powinien czuć dyskomfortu wynikającego z przebywania w „klaustrofobicznej” przestrzeni. Może być w części lub całości oszklona, ciekawie zaaranżowana i pasująca stylem do pozostałych wnętrz w firmie.

Na rynku dostępne są zarówno gotowe kabiny dźwiękoszczelne, które można od razu zamontować w firmie, jak i budki projektowane na zamówienie. Wówczas istnieje możliwość dopasowania kształtu, wielkości, materiałów, stylu i wyposażenia do indywidualnych potrzeb.

Jeżeli nie wiesz, na którą budkę akustyczną się zdecydować, zapraszamy do kontaktu – pomożemy wybrać model, który idealnie sprawdzi się w Twojej firmie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl