Biuro do rozmów online i nagrywania XXI wieku

Biuro do rozmów online i nagrywania XXI wieku

Biuro do rozmów online i nagrywania

W pracy nieraz zdarzają się sytuacje, w których trzeba w ciszy przeprowadzić rozmowę telefoniczną lub konferencję online, a także nagrać materiały dźwiękowe. Zarówno głośna przestrzeń biurowa, jak i środowisko domowe nie są do tego przystosowane. Na przeszkodzie mogą stanąć rozmowy współpracowników czy domowników i inne dźwięki dobiegające z różnych stron. Istnieją jednak sposoby, by zwiększyć komfort i stworzyć ciche miejsce do pracy, rozmów i nagrań. Zarówno w biurze, jak i domu.

Jak cicho powinno być podczas rozmowy służbowej?

Zgodnie z normami w pomieszczeniu do pracy wymagającej koncentracji dopuszczalny poziom hałasu nie powinien przekraczać 45 dB. Dla porównania 40-50 dB to szmery w domu lub szum w biurze, które utrudniają skupienie i prowadzenie swobodnych rozmów. Nie każde biuro jest odpowiednio zaadaptowane akustycznie, dlatego wielu pracowników ma problemy ze znalezieniem zacisznego i komfortowego miejsca do pracy. Jest to szczególnie trudne w pomieszczeniach typu open space, tam gdzie znajduje się duża liczba pracowników i centra obsługi telefonicznej. Wówczas poziom hałasu może przekraczać nawet 70 dB.

Skutecznym sposobem na odizolowanie się od hałasu jest zastosowanie różnego typu produktów akustycznych. W przypadku rozmów online i telefonicznych sprawdzają się zarówno budki akustyczne , jak i panele akustyczne. Dzięki nim można się odizolować od hałaśliwych maszyn i sprzętów komputerowych, a także rozmów współpracowników i odgłosów dobiegających z ulicy. Przy okazji warto zapoznać się ze wskazówkami, jak urządzić ciche biuro z wykorzystaniem mobilnych materiałów dźwiękoszczelnych.

 

Aranżacja budek akustycznych w open space

 

Mini studio do rozmów i nagrywania

Jeżeli w pracy musimy nie tylko prowadzić rozmowy online, ale również nagrywać filmy czy dźwięki, wówczas niezbędna jest dodatkowa adaptacja akustyczna. Celem jest nie tylko zmniejszenie poziomu hałasu, ale również ograniczenie rozprzestrzeniania się dźwięków rozchodzących się w powietrzu, eliminowanie pogłosu, zrozumiałość mowy i wyrazistość dźwięku. Wtedy zwiększa się jakość dźwięku, a nagrania stają się bardziej profesjonalne.

Nie zawsze jest możliwość czy nawet potrzeba akustycznej aranżacji wnętrza od podstaw. Dobrą akustykę w pomieszczeniu można stworzyć poprzez wykorzystanie mobilnych paneli, które zapewniają prywatność i pochłaniają dźwięki. Przykładem są wolnostojące ekrany Fibo Elements, dzięki którym powstaje miejsce do pracy, telekonferencji lub nagrywania filmów czy podcastów. Panele występują w wielu kształtach i stylach, dlatego stanowią także atrakcyjny element wyposażenia wnętrza. Można eksperymentować z kolorami i kształtami paneli, tworząc komfortowe i nowoczesne strefy ciszy.

Panele akustyczne sprawdzają się również jako tło do nagrywania filmów lub rozmów online. Modele z green screen, podobnie jak w telewizji na żywo, wykorzystuje się do naniesienia dowolnego tła, które np. ukryje mało profesjonalne lub prywatne wnętrze. Wielu klientów stosuje je do pracy w domu, ponieważ z łatwością przegradza się nimi pomieszczenie i tworzy cichą przestrzeń z dobrymi warunkami akustycznymi do pracy, rozmów online i nagrywania dźwięków.

 

Aranżacja akustyczna wolnostojących paneli akustycznych

 

Potrzeby są różne

Pamiętajmy, że zalecenia akustyczne różnią się w zależności od rodzaju i przeznaczenia pomieszczenia. Im większe i wyższe pomieszczenie, tym większe znaczenie materiałów dźwiękochłonnych. Wiele zależy również od tego, jak wysokie jest natężenie hałasu i jaki efekt chcemy uzyskać – czy tylko wyciszyć pomieszczenie, czy również zapewnić dobre środowisko do rozmów i nagrywania dźwięków. Dlatego w wielu sytuacjach konieczna jest konsultacja ze specjalistą i indywidualny projekt akustyczny. Szczególnie że projekt stanowi niewielki procent łącznych kosztów realizacji, a pomaga ustrzec się przed błędami.

Jeżeli szukasz pomocy w dobraniu odpowiednich produktów akustycznych – zapraszamy do konsultacji z naszymi doradcami i projektantami akustycznymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl