-

Pomiar akustyczny

Kod produktu: F18E-49262

Wycena indywidualna

0.00
ilość szt.
Dodaj do schowka
* - Pole wymagane

Opis

Pomiary akustyczne przeprowadzamy zgodnie z metodyką akredytowaną, obowiązującymi normami PN, ISO oraz przepisami prawa. Posiadamy sprzęt pomiarowy o najlepszej klasie dokładności. Dzięki pomiarom akustycznym zyskujesz pewność na ile ściana lub strop skutecznie izoluje hałasy dochodzące z zewnątrz, lub innych pomieszczeń mieszczących się obok. Z nami sprawdzisz pomiary izolacji akustycznej, pomiar krzywych hałasowych, pomiar akustyki wnętrza, nagłośnienia czy zmierzysz hałas na stanowisku pracy. Każde badanie kończymy analizą akustyczną, zawierającą wytyczne i zalecenia projektowe.

Poznaj najpierw swojego wroga

Odbicie

Odbicie może dawać obraz lustrzany lub być rozmyte, zachowując tylko właściwości fali, ale nie dokładny obraz jej źródła. Fale dźwiękowe rozchodzące się w pomieszczeniach natrafiając na przeszkody, mogą się od nich odbić. Odpowiednio umieszczone w przestrzeni płaszczyzny, odbijając kierunkowo dźwięk, umożliwiają jego dotarcie do stref oddalonych od źródła dźwięku.

Odbicie dźwięku
Fale stojące

Fale stojące

Fala stojąca powstaje poprzez odbijanie się sygnału transmitowanego w linii przesyłowej i stanowi zjawisko utrudniające transmisję sygnałów. Powoduje brak danej częstotliwości w miejscu odsłuchowym a podbicie jej w innym miejscu naszego pokoju co wpływa np. na słaby odsłuch niskich dźwięków. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest montaż paneli akustycznych.

Rezonans

Rezonans akustyczny to inaczej wzmocnienie sygnału akustycznego poprzez wielokrotne jego odbicie i nałożenie się na siebie lub nakładanie się kilku różnych źródeł fal akustycznych. Finalnie doprowadza on do niepożądanych drgań. W tym przypadku istotne jest odpowiednie dobranie i umiejscowienie mebli i akcesoriów.

Filtr grzebieniowy

Problem dotyczy głównie małych pomieszczeń. W wyniku odbicia od płaskiej ściany, fale dźwiękowe o pewnych częstotliwościach ulegają nałożeniu i tworzą lokalne wygaszenia i wzmocnienia. Zjawisko to znacznie pogarsza jakość odsłuchiwanej muzyki bez względu na jakość posiadanego sprzętu.

Echo

Problem dotyczy głównie większych pomieszczeń. Echo to nic innego jak wyraźne powtórzenie dźwięku bezpośredniego, dochodzącego do słuchacza z opóźnieniem. W efekcie ludzkie ucho odbiera to jako dwa osobne dźwięki. Aby uniknąć tego zjawiska należy wytłumić ściany powodujące efekt echa np. stosując panele akustyczne.

Cisza w pracy

Jaki wpływ ma na nas hałas?

Praca w hałasie doprowadza do spadku dokładności pracy oraz produktywności pracownika. Mimo starań pracownik nie jest w stanie efektywnie wykonać swoich zadań. Ponad połowa badanych ankietowanych potwierdziła, że z powodu hałasu spowodowanego przez rozmowy oraz telefony odczuwa dyskomfort w czasie pracy, a stres, jaki dotyka niektóre osoby w hałaśliwym środowisku, może być przyczyną choroby wieńcowej i nadciśnienia.

Umów się na pomiar w Twojej firmie

+48 52 506 50 64 bok@soundofsilence.pl

Co może zmienić odpowiednia akustyka w miejscu pracy?

Odpowiednia organizacja pracy np. wydzielenie stref ciszy, komunikacji i pracy zespołowej znacząco wpływa na jakość i wydajność pracowników oraz obniża stres związany z chęcią dobrze wykonanej pracy. Ścianki dźwiękochłonne i przegrody tworzą strefę skupienia, dzięki czemu rozmowy prowadzone dookoła, ani inne dźwięki nie są w stanie nas rozpraszać, nawet w otwartej przestrzeni. Pozwala to na zwiększenie skuteczności i precyzyjności wykonywanych zadań oraz znacząco poprawia koncentracje w czasie pracy. Badania potwierdzają, że zrównoważona akustyka w miejscu pracy sprzyja naszemu zdrowiu i naszym sukcesom.

Projektujemy wnętrza akustyczne
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl