Jak wyciszyć domowe biuro? HOP czyli Home Office Panel!
HOP czyli Home Office Panel

Jak wyciszyć domowe biuro?HOP czyli Home Office Panel

Home Office Panel w prostym tłumaczeniu to panel do domowego biura. Producentem produktu o nazwie HOP – Home Office Panel jest firma Fluffo. Firma znana z pięknych i pomysłowych produktów akustycznych które sprawdzają się w domu, firmie, gabinecie a nawet w pokoju dziecinnym. Fabryka miękkich ścian jest super  ale to wpis nie o Nich ;), naszym partnerze poświęcimy osobny wpis bo uważamy, że warto.

Wracając do nowego produktu czyli Home Office Panel, chcielibyśmy go przybliżyć. Dlaczego? Bo jest praktyczny, ciekawy i nas zauroczył swoją funkcjonalnością.

Hop to akustyczny panel do zastosowania w rewirze domowym. Odnajdzie swoje miejsce w biurze domowym, pokoju dziecka. Świetnie wkomponuje się w kąciku zagospodarowanym na komputer, czy też miejsce gdzie ogarniamy domową korespondencje, rachunki.

Home Office Panel jest uniwersalny, panel ten możemy zawiesić z łatwością na ścianie, bez pomocy montażystów i fachowców dzięki już zamontowanym blaszką na tylnej ścianie panelu. Zamontujesz go nawet nie włączając Youtuba i nie dzwoniąc do szwagra :). Jeśli jednak zmieniamy aranżacje pomieszczenia w każdej chwili możemy panel ten zdjąć i zastosować go jako przegrodę na biurku od reszty pokoju, wystarczy zamontować nóżki dedykowane do panelu, które pozwalają na ustawienie panelu akustycznego w dwóch pozycjach.  

Panel wykonany jest na bazie akustycznej, elastycznej pianki poliuretanowej, pokryta aksamitnym meszkiem, która ugina się pod naciskiem dłoni lecz nie odkształca się. Materiał jest sztywny, trwały, twardy jednak wciąż elastyczny. Nie jest zwykłą pianką z której wykonane są piramidki akustyczne czy inne pianki akustyczne. W wyglądzie jest bardziej estetyczny ponieważ nie posiada widocznych gołym okiem dziurek. Wierzchnia warstwa panelu HOP wykończona jest ciętym włóknem, które w dotyku kojarzyć się nam będzie z aksamitem, welurem czy też zamszem. Wszystko to jest oparte na akustycznym stelażu, wykonanego w 50% z materiałów z recyklingu.

Panel Home Office Panel oprócz właściwości akustycznych posiada funkcję organizacyjną, jest idealnym miejscem na nasze przypominajki, kartki, karteczki, które z łatwością przymniemy za pomocą najzwyklejszej szpileczki. Dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych materiałów, panel akustyczny HOP jest łatwy w utrzymaniu czystości. Materiały antystatyczne chronią przed nadmiernym kurzeniem się, nie pozostają ślady po palcach, panel wystarczy odkurzyć aby zachować jego czystość.

Oprócz wszystkich zalet wizualnych, estetycznych, praktycznych największą zaletą panelu są jego właściwości akustyczne. Dzięki Home Office Panel uzyskamy szybką poprawę akustyki pomieszczenia. Dzięki właściwością absorbującym, panel HOP pochłania dźwięki przy czym redukuje echo, czy pogłos. Panel ten jest bardzo skuteczny w zakresie wyższych tonów takich jak nasz  między ludzka rozmowa. Idealnie spełni swoją rolę podczas rozmowy telefonicznej czy też wideokonferencji, zniweluje nam dokuczliwe i rozpraszające odbicie odgłosów od pustych ścian.

Skuteczność pochłaniania dźwięku przebadana w akredytowanym instytucie badawczym według obowiązującej normy PN-EN ISO 354:2005 Wskaźnik pochłaniania dźwięku, wyznaczony dla szerokiego zakresu według normy PN-EN ISO 11654:1997 αw = 0,80 (H). Praktyczny współczynnik pochłaniania dźwięku dla częstotliwości  1 kHz i wyższych: 1.00. Te parametry sprawiają, że pracuje się lepiej, czyta maile się lepiej, rozmawia z klientem lepiej po prostu żyje się lepiej.

Panele na obecną chwile dostępne są już w sześciu wariantach a niedługo będzie ich więcej.

Zapraszamy do naszego sklepu.

 

czytaj całość
Absorbcja i izolacyjność - na czym polega?
Absorbcja i izolacyjność - na czym polega?

Absorbcja i izolacyjność to dwa pojęcia pojawiąjące i powtarzające się kiedy poruszamy temat o akustyce pomieszczeń. Są to dwa pojęcia niezbędne przy planowaniu i budowaniu odpowiedniej akustyki pomieszczeń. Dlatego gdy chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń dla ludzi musimy zbadać i zdefiniować oby dwa czynniki, absorbcję oraz izolacyjność oraz wybrać odpowiednie materiały charakteryzujące się odpowiednim poziomem pochłaniania dźwięków bądź albo oraz odpowiednią izolacyjnością akustyczną.

czytaj całość
Akustyka - wyjaśniamy
Akustyka - wyjaśniamy

Akustyka to nic innego jak dział nauki, a dokładnie dział fizyki i techniki. Pochodzi od słowa greckiego ‘akoustikós’ czyli ‘dotyczący słuchu’. Zajmuje się badaniem fal dźwiękowych, powstawaniem tych fal oraz sposobem rozprzestrzeniania się ich w różnych ośrodkach. Dział ten oprócz badań nad dźwiękiem bada oddziaływanie fal dźwiękowych na człowieka i otaczające go środowisko. Jest to dziedzina naukowa zajmująca się wszystkim co związane z dźwiękiem czyli hałasem, pogłosem, szumami, echem, ale również ciszą. Na akustykę składają się wszelkie czynności, które prowadzą do uzyskania optymalnego, „idealnego” dźwięku, zamierzonego wyciszenia, izolacji dźwiękowej

czytaj całość
Tym razem o dźwięku
Tym razem o dźwięku

Ostatnio pisaliśmy troszkę o ciszy. Padło stwierdzenie , że cisza to też dźwięk. Cisza jest podłożem i podstawą dźwięku. Postaramy się dzisiaj odpowiedzieć i przybliżyć sobie pojęcie dźwięku oraz jego roli w życiu człowieka.

Dźwięk to wrażenie słuchowe, które spowodowane jest falą akustyczną. Początkiem dźwięku jest ciało, które w wyniku drgania utworzyło fale akustyczną. Fala akustyczna to zaburzenie gęstości oraz ciśnienia, które rozchodzą się w ośrodku, w formie fali podłużnej, gdzie występują drgania cząsteczek ośrodka.

czytaj całość
Ciągle ta cisza i cisza…
Ciągle ta cisza i cisza…

Definicja ciszy mówi , że to stan absolutnego braku dźwięków, które zdolne byłyby wytworzyć odczucia słuchowe. Stwierdzenie i pojęcie ciszy pojawia się w naszym codziennym życiu. Nie raz mówimy o ciszy nocnej, ciszy wyborczej. Czasem wyrażamy też stan nastroju i emocji stwierdzeniami takimi jak cisza na morzu, cisza przed burzą. Minutą ciszy oddajemy uroczyście hołd. Dlatego możemy śmiało potwierdzić , że pojęcie to, nie jest obce w naszej codzienności.

czytaj całość
Zastosowania zasłon dźwiękochłonnych
Zastosowania zasłon dźwiękochłonnych

Zasłony w obecnych czasach kojarzone są z estetyką wnętrza i ładnym wykończeniem. Ich walory, czyli nieskończona ilość wzorów i kolorów mają ogromny wpływ na ich popularność. Czy to jedyna zaleta zasłon? Mało kto wie, że kotary to doskonały materiał do wygłuszania przestrzeni przy oknach czy drzwiach w pomieszczeniach biurowych, domach operowych i teatrach. Chcesz dowiedzieć się jak jeszcze zastosować kurtyny akustyczne? Przeczytaj, czy właśnie takiego rozwiązania szukasz!

czytaj całość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl