Czy wiesz w jaki sposób uchronić się przed wirusami w miejscu pracy?

Czy wiesz, w jaki sposób uchronić się przed wirusami w miejscu pracy?

Ochrona przeciwwirusowa na ladę lub biurko – do biur, sklepów i aptek

Współczesne przestrzenie biurowe coraz mniej przypominają nam biura znane sprzed kilkunastu, czy kilkudziesięciu lat. Duże zmiany nastąpiły w samym wyglądzie stanowisk pracy, ale również w wyglądzie biur, jako całości przestrzeni, w której przebywamy. Dziś biuro to nie tylko biurka, krzesła i szafy. Dziś biuro to liczne strefy spotkań, odpoczynku i relaksu. Coraz częściej spotykamy się z wydzieloną przestrzenią z wygodnymi sofami czy fotelami, gdzie rozmowy i dyskusje przebiegają w mniej formalnej atmosferze. To innowacyjna przestrzeń, w której rodzą się inspirujące pomysły. Przestrzeń, w której kreatywność ma szansę rozwinąć skrzydła.

 

Nowoczesny model pracy kontra pandemia

Niestety współczesny model pracy został brutalnie zakłócony przez panujący w obecnym czasie COVID-19, znany nam jako koronawirus. W dobie rozprzestrzeniającej się pandemii to nic dziwnego, że nasze zdrowie stało się tematem numer jeden dla wielu firm na całym świecie. Taka sytuacja wymaga od nas dużych zmian w organizacji miejsca pracy, a co za tym idzie szczególnej dbałości o higienę oraz ograniczenia do minimum kontaktów z innymi osobami. Jest to problematyczne szczególnie podczas wykonywania obowiązków służbowych wymagających bezpośredniej obsługi interesantów.

 

Aranżacja Mute Design Panele Wolnostojące

 

Zadbaj o właściwą higienie i atmosferę w miejscu pracy

Wychodząc naprzeciw pandemii, zadajemy sobie pytanie. Jak pracownicy biur, recepcji, restauracji, urzędnicy, lekarze i prawnicy, którzy nie zaprzestaną swojej pracy z dnia na dzień, mogą poradzić sobie z regularnym przewijaniem się setek ludzi w ich miejscach pracy, jednocześnie likwidując poważny problem z akustyką w pomieszczeniach?

Przesłony, parawany, ekrany dźwiękochłonne i panele akustyczne w istotny sposób wpływają nie tylko na wydzielenie bezpiecznych stref w biurze, ale nade wszystko na poprawę komfortu akustycznego pomieszczeń. Żyjemy w czasach wszechobecnego szumu informacyjnego, medialnego oraz szumu rozumianego jako bezustannie docierający do naszych uszu strumień dźwięków. Często nasze miejsca pracy znajdują się na terenie większych powierzchni współdzielonych przez wiele osób. Właściwie urządzona powierzchnia biurowa znacząco poprawia higienę i podnosi naszą produktywność w czasie pracy.

 

Jakie mamy rodzaje przesłon akustycznych?

Przesłony akustyczne skutecznie chronią przed wirusami i umożliwiają dalszą pracę w bezpiecznych warunkach. Mogą służyć jako pierwsza linia obrony przed wirusami i innymi szkodliwymi drobnoustrojami, które rozprzestrzeniają się drogą kropelkową. Tego typu produkty skutecznie zapewniają bezpieczeństwo pracownikom, ograniczając ich fizyczny kontakt z osobami siedzącymi obok. Nowoczesny i delikatny wygląd przesłon akustycznych sprawia, że pasują do każdego wystroju wnętrza.

 

Obudowa biurek panelami akustycznymi w Open Space

 

Ich ogromną zaletą jest różnorodność. Przesłony dostępne są w kilku wariantach konstrukcyjnych. Wiszące, które idealnie sprawdzają się na wielkich przestrzeniach typu open space i wszędzie tam, gdzie jest nam potrzebna wolna przestrzeń pod ekranem, w celu wymiany dokumentów i przyjmowania wypłat. Wersja uniwersalna na ladę lub biurko, która umożliwia szybkie i łatwe mocowanie na wszystkich powierzchniach płaskich. Model przesłon skręcanych, czyli obudowy do biurek. Doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie mamy sporo pracowników na jednej przestrzeni, tworząc im mały akustyczny azyl. Dodatkowo można wzmocnić ochronę elementami wolnostojącymi, które z łatwością możemy przestawiać z miejsca w miejsce lub całkowicie zagrodzić swoje miejsce pracy.

Globalna sytuacja spowodowana pandemią zmusza nas do zmian i refleksji, abyśmy dbali nie tylko o siebie, ale też o osoby przebywające w naszym towarzystwie. Dlatego nowe bezpieczne stanowiska pracy, jak i sama higiena są w tym trudnym okresie tak ważne.

 

Wszystkie produkty dostępne są na stronie sklepu Soundofsilence.pl .

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl