HOP czyli Home Office Panel

Jak wyciszyć domowe biuro? HOP czyli Home Office Panel!

HOP czyli Home Office Panel

Home Office Panel w prostym tłumaczeniu to panel do domowego biura. Producentem produktu o nazwie HOP – Home Office Panel jest firma Fluffo. Firma znana z pięknych i pomysłowych produktów akustycznych i nie tylko. Fabryka miękkich ścian ale o Nich, naszym partnerze poświęcimy osobny wpis bo uważamy, że warto.

Wracając do nowego produktu czyli Home Office Panel, chcielibyśmy go przybliżyć. Dlaczego? Bo jest praktyczny, ciekawy i nas zauroczył.

Hop to akustyczny panel do zastosowania w rewirze domowym. Odnajdzie swoje miejsce w biurze domowym, pokoju dziecka. Świetnie wkomponuje się w kąciku zagospodarowanym na komputer, czy też miejsce gdzie ogarniamy domową korespondencje, rachunki.

Home Office Panel jest uniwersalny, panel ten możemy zawiesić z łatwością na ścianie, bez pomocy montażystów i fachowców dzięki już zamontowanym blaszką na tylnej ścianie panelu. Jeśli jednak zmieniamy aranżacje pomieszczenia w każdej chwili możemy panel ten zdjąć i zastosować go jako przegrodę na biurku od reszty pokoju, wystarczy zamontować nóżki dedykowane do panelu, które pozwalają na ustawienie panelu akustycznego w dwóch pozycjach.  

Panel wykonany jest na bazie akustycznej, elastycznej pianki poliuretanowej, pokryta aksamitnym meszkiem, która ugina się pod naciskiem dłoni lecz nie odkształca się. Materiał jest sztywny, trwały, twardy jednak wciąż elastyczny. Nie jest zwykłą pianką z której wykonane są piramidki akustyczne czy inne pianki akustyczne. W wyglądzie jest bardziej estetyczny ponieważ nie posiada widocznych gołym okiem dziurek. Wierzchnia warstwa panelu HOP wykończona jest ciętym włóknem, które w dotyku kojarzyć się nam będzie z aksamitem, welurem czy też zamszem. Wszystko to jest oparte na akustycznym stelażu, wykonanego w 50% z materiałów z recyklingu.

Panel Home Office Panel oprócz właściwości akustycznych posiada funkcję organizacyjną, jest idealnym miejscem na nasze przypominajki, kartki, karteczki, które z łatwością przymniemy za pomocą najzwyklejszej szpileczki. Dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych materiałów, panel akustyczny HOP jest łatwy w utrzymaniu czystości. Materiały antystatyczne chronią przed nadmiernym kurzeniem się, nie pozostają ślady po palcach, panel wystarczy odkurzyć aby zachować jego czystość.

Oprócz wszystkich zalet wizualnych, estetycznych, praktycznych największą zaletą panelu są jego właściwości akustyczne. Dzięki Home Office Panel uzyskamy szybką poprawę akustyki pomieszczenia. Dzięki właściwością absorbującym, panel HOP pochłania dźwięki przy czym redukuje echo, czy pogłos. Panel ten jest bardzo skuteczny w zakresie wyższych tonów takich jak nasz  między ludzka rozmowa. Idealnie spełni swoją rolę podczas rozmowy telefonicznej czy też wideokonferencji, zniweluje nam dokuczliwe i rozpraszające odbicie odgłosów od pustych ścian.

Skuteczność pochłaniania dźwięku przebadana w akredytowanym instytucie badawczym według obowiązującej normy PN-EN ISO 354:2005 Wskaźnik pochłaniania dźwięku, wyznaczony dla szerokiego zakresu według normy PN-EN ISO 11654:1997 αw = 0,80 (H). Praktyczny współczynnik pochłaniania dźwięku dla częstotliwości  1 kHz i wyższych: 1.00.

Panele na obecną chwile dostępne są w sześciu wariantach.

Zapraszamy do naszego sklepu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl